Teams

Teams are assigned by Company Name. Players names are NOT required.

Lansdowne Jones
A&M Drywall Construction – Team 1 & Team 2
Belfast Valley Contractors
Berlin Steel Construction
Boatman and Magnani
Canyon Contracting
Capital Electric Supply – Team 1 [B. Albert]
Carrier – Team 1 & Team 2
Casey Construction – Team 1 & Team 2
CHUTES International
Cozen O’Connor
DFS Construction
Foulger-Pratt
Goldin & Stafford
Grunley Construction – Team 1 [E. Carlson]
Hensel Phelps
HITT Contracting – Team 1 [J. Gonzalez]
HITT Contracting – Team 2 [T. Hogan]
Insight
Johnson Controls
Mark Drury & Associates
PCC Construction Components – Team 1
Pioneer Cladding & Glazing
Potomac Law Group
Press Mechanical
R.W. Murray Co.
Scaffold Resource – Team 1 Siemens Industry – Team 1 [C. Smith]
Siemens Industry – Team 2 [T. Pompa III]
SK&A Structural Engineers
Smoot Construction
Specified Electrical Systems
Telligent Masonry
Vertiv
Washington Gas

Lansdowne Norman
Asmar, Schor & McKenna
Bretco
BrightView Landscape
CBG Building Company – Team 1 [L. Goldberg]
Contemporary Electrical Services – Team 1, Team 2 & Team 3
Exponent – Team 1 & Team 2
Freestate Electric Company – Team 1 [M. Scarda]
Freestate Electric Company – Team 2 [C. Wooldridge]
Gilbane Building Company
Graybar
GreenBench Companies
Grunley Construction – Team 2 [A. Skidmore]
HITT Contracting – Team 3 [R. Intermaggio]
JB Kline Landscaping
JE Dunn
Kiewit
PCC Construction Components – Team 2
Perlectric
Preferred Capitol Cleaning
Rand Construction
Scaffold Resource – Team 2
Schneider Electric – Team 1 [E. Walk]
Shumate Engineering
Siemens Industry – Team 3 [B. Amos]
Siemens Industry – Team 4 [T. Pompa]
Source One Flooring – Team 1 [R. Tharp]
Source One Flooring – Team 2 [S. Creus]
Stromberg Metal Works
Therrien Waddell
WCS Construction – Team 1 & Team 2
WE Bowers
Wohlsen Construction

Belmont
ACECO
Allegheny Millwork
Blueridge of DC
Balfour Beatty Construction Capital Electric Supply – Team 2 [D Smyser]
CBG Building Company – Team 2 [E. Kaniecki]
Chesapeake Contracting
Christman Company
Clark Construction Group
Construction Cleaning Service
Dynalectric Company – Team 1 [G. LaRosa]
Dynalectric Company – Team 2 [N. Robey]
Dynalectric Company – Team 3 [B. Parsons]
Dynalectric Company – Team 4 [T.J. Holmes]
Dynalectric Company – Team 5 [C. Nelson]
ECS Mid-Atlantic
Finishing Touch Commercial Cleaning
Forrester Construction
Geo-Technology Associates
Gross, Mendelsohn & Associates
Grunley Construction – Team 3 [R. Jacob]
Harris – Team 1 & Team 2
IBEW Local 26 – Team 1 & Team 2
Kastle Systems
KCCT
Limbach Company
LP Roofing
Pillar Construction
Poole & Kent Corp.
Rosendin
Schneider Electric – Team 2 [J. Stefkovich]
Skanska USA Building
Stocks Management Group
TRINITY Group Construction
Unified Door & Hardware Group
VarcoMac
WCS Construction – Team 3 [Z. Fallon]