The Teams

as of 6.6.19

Teams are assigned by Company Name.   Players names are NOT required. 

RTJ II (Jones) COURSE

AECOM Tishman
Balfour Beatty Construction
Capital Construction Consultants
Chesapeake Contracting Group
Contemporary Electrical - Team 1 [A. Broadbent]
Contemporary Electrical - Team 2 [T. Rook]
DC Mechanical - Team 1 [J. Augustyniak]
DC Mechanical - Team 2 [L. Richardson]
Dynalectric - Team 1 [T.J. Holmes]
Dynalectric - Team 2 [B. Parsons]
Exponent - Teams 1 & 2
Fortune-Johnson General Contractors
Froehling & Robertson
Goldin & Stafford
Graybar Electric
ISEC
Kilpatrick Townsend & Stockton
McCloskey Mechanical Contractors
Milwaukee Tool Company
PCC Construction Components
Pioneer Cladding & Glazing Systems
Rand Construction Corp
Rosendin Electric
Ruppert Landscape
Scaffold Resource
Siemens Industry - Team 1 [H.Ko]
Skanska USA Building
Specified Electrical Systems - Teams 1 & 2
Telligent Masonry - Teams 1 & 2
Washington Gas - Teams 1 & 2
WCS Construction - Teams 1 & 2
Western Branch Diesel - Team 1 [J. Cintella]

NORMAN COURSE

American Subcontractors Association
Anchor Construction Corporation
Asmar, Schor & McKenna
Boatman and Magnani
Cabling Systems
Capital Electric
Clark Construction Group
Cobbs Allen
CohnReznick
DAVIS Construction
DPR Construction
ECS Mid-Atlantic
Harris
HESS Construction - Team 1 [M. Hess]
HESS Construction - Team 2 [J. Lang]
HITT Contracting
HITT Healthcare
IBEW Local 26 - Teams 1 & 2
John Moriarty and Associates
Johnson Controls
Kelly Generator & Equipment
Lend Lease Construction - Teams 1 & 2
McCloud Builders
McManus & Felsen
Miscellaneous Metals
Peckar & Abramson
PerLectric - Team 1 [M. Perle]
PerLectric - Team 2 [S. Pinto]
Pillar Construction
Shapiro & Duncan
Siemens Industry - Team 2 [P. McIntyre]
Unified Door & Hardware Group
Vertiv
WE Bowers
Whiting-Turner Contracting - Teams 1 & 2

BELMONT CLUB

Abbey Commercial Flooring
Aerotek/EE Reed
Allegheny Millwork
Altimate Electric
BRETCO
C.J. Coakley Co. - Teams 1 & 2
CBG Building Company
CENTRIA Architectural Systems
CHUTES International
Colonial Electric Supply
Dynalectric - Team 3 [K. Brooks]
Dynalectric - Team 4 [G. LaRosa]
Dynalectric - Team 5 [N. Robey]
Faithful+Gould
Finishing Touch Commercial
Geo-Technology Associates
Grunley Construction Company
Harvey Cleary Builders
JE Richards - Team 1 [C. Bittick]
JE Richards - Team 2 [J. Daley]
JE Richards - Team 3 [D. Huska]
JE Richards - Team 4 [E. McCarty]
Korth Companies, The
Limbach Company
MRP Realty
Poole & Kent Corporation
Precision Wall Tech
Schneider Electric Buildings
Siemens Industry - Team 3 [B. Amos]
Siemens Industry - Team 4 [S. McChesney]
Southland Industries
Structural Technologies
Teel Construction
Western Branch Diesel - Team 2 [D. Hoosier]
Wilmot Modular Structures